İndir

Adobe Flash Player

5
(1)

Adobe Flash Player programı, Windows bilgisayarların aşağıdaki gibi Flash içeriğini görüntülemesine yönelik Flash oyunlar oynamak için bir tarayıcı eklentisidir.

Adobe Flash Player’ı indirmek, Windows bilgisayarınızda İnternet tarayıcınız aracılığıyla Flash içeriğini oynatmayı kolaylaştırır. Adobe Flash Player, web üzerindeki animasyonları, reklamları ve Flash videoları görüntülemenizi sağlayan bir tarayıcı eklentisidir. Adobe Flash Player, Windows 10, Microsoft Internet Explorer, Edge, Google Chrome, Firefox, Opera ve diğer tarayıcılar dahil olmak üzere tüm Windows sürümlerinde kullanılabilir. Tamindir’deki Adobe Flash Player’ı İndir düğmesine tıklayarak en son sürümü bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Adobe Flash Player Nasıl İndirilir?

Aslında, web siteleri için etkileşimli içerik, uzun yıllardır Adobe Flash kullanılarak oluşturulmuştur. Adobe Flash, geliştiricilerin oyunlardan videolara ve etkileşimli web sitelerine kadar çeşitli alanlarda yüksek kaliteli ürünler oluşturmaları için harika bir ortam sağlar. Adobe Flash Player ise Flash tarafından yazılan içeriğin bilgisayarınızda doğru şekilde oynatılmasını sağlayan bir tarayıcı uygulamasıdır. Flash içeriğini Flash Player olmadan açmak istiyorsanız bunun mümkün olmadığından emin olun.

Ayrıca, her zaman Adobe Flash Player’ın en son sürümünü kullandığınızdan emin olmalısınız. Her yeni sürüm birçok güvenlik açığını giderir ve performansı artırır. Adobe Flash ile oluşturulan içerik türlerini listeler.

 • Oyunlar
 • Videolar
 • Müzikler
 • Web siteleri
 • Bilimsel çalışmalar
 • Eğitim uygulamaları
 • Sosyal ağlar

Önceden, Flash yalnızca 2D içerik için mevcuttu, ancak şimdi 3D olarak oluşturulmuş içeriklerle karşılaşabilir, bu içeriği Adobe Flash Player’da mümkün olan en yüksek kare hızlarında oynatabilir ve grafik kartınızı güçlendirebilirsiniz.

Flash Player Özellikleri

Uygulama tamamen ücretsiz olarak gelir ve kurulum sonrası herhangi bir ayarlama gerektirmez. İndirdikten sonra yükleyebilir ve oyun oynamak veya video izlemek için anında web tarayıcınızı açabilirsiniz. Flash Player’ın harika özelliklerinden biri.

 • Mobil cihazlar için destek: Kullanıcılar flash içeriklerine tüm cihazlardan erişebilir. Flash Player, kişisel bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler, kitaplar ve daha birçok platforma içerik sunar.
 • Eşi görülmemiş yaratıcı kontrol için mobil hazır özellikler: Çoklu dokunma desteği, el hareketleri, mobil giriş modelleri ve ivmeölçer girişi dahil olmak üzere cihazın tüm özelliklerinden yararlanır.
 • Donanım hızlandırma: H.264 video kod çözme (decoding) ve Stage Video kullanarak mobil cihazlar ve kişisel bilgisayarlarda minimum ek yük ile sorunsuz, yüksek çözünürlükte (HD) video sağlar.
 • Yüksek kaliteli medya iletimi için genişletilmiş seçenekler: HTTP Dinamik Akışı kullanarak Adobe Flash Media Server Family ürünleriyle zengin medya deneyimi sunmanın yeni yollarını keşfedin. İçerik koruması ve canlı etkinlikler, arabellek kontrolü, destekli ağ iletişimi için gelişmiş destek sağlar.

Not:

Flash Player programının kullanım ömrünün sonuna 31 Aralık 2020 tarihinde ulaşacağı resmi olarak açıklandı. H. Artık Adobe web sitesinden indirilemez ve güncellenemez. 2020’nin sonuna kadar Adobe, işletim sistemi ve tarayıcı uyumluluğunu koruyan ve işlevsellik ekleyen Flash Player güvenlik yamalarını düzenli olarak yayınlamaya devam edecektir. Flash Player şu anda Windows XP SP3 (32 bit), Windows Vista (32 bit), Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Microsoft Internet Explorer, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome ve Opera’nın son sürümleri. Ancak, belirtilen tarihten sonra Adobe, kullanıcılara Flash Player’ı kaldırmaları ve Flash tabanlı içeriği engellemeleri konusunda bildirimde bulunacaktır.

Flash Player neden kaldırılıyor?HTML5, WebGL ve WebAssembly gibi açık standartlar, Flash içeriğine uygun alternatifler olarak hizmet vermek üzere yıllar içinde gelişmiştir. Ayrıca, büyük web tarayıcısı üreticileri bu açık standartları tarayıcılarına entegre etmeye başladılar ve diğer birçok eklentiyi (Adobe Flash Player gibi) eskimiş olarak değerlendirdiler. Üç yıl önce Adobe, geliştiricilerin, tasarımcıların, işletmelerin ve diğerlerinin sorunsuz bir şekilde açık standartlara geçiş yapmasına yardımcı olma kararını duyurdu.

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu