İndir

Cheat Engine

5
(1)

Cheat Engine, bilgisayar oyunlarında hile yapmak için yaygın olarak kullanılan ücretsiz bir Windows programıdır.

Cheat Engine, tek oyunculu oyunlarla çalışan açık kaynaklı ve ücretsiz bir oyun hile programıdır. En sevdiğiniz oyunda aynı yerde onlarca kez oynamaktan, aynı patron tarafından öldürülmekten bıktınız mı? Öyleyse, oyun için hileler bulmaya çalışarak zamanınızı boşa harcamayın!Kısıtlamaları kaldıran eğitmenler ücretsizdir, ancak virüssüz bir eğitmen bulmak zordur. En iyi oyun hile programlarından biri olan Cheat Engine 6.7 ile oyununuzda istediğiniz tüm değişiklikleri yapabilirsiniz.

Cheat Engine Nasıl Kullanılır?

 • Cheat Engine’de değiştirilecek nitelikler için başlangıç ​​değerleri ekleyin.
 • tarama belleği.
 • Bir oyun içi özniteliğin değerini değiştirir.
 • Cheat Engine’e yeni değerler ekleyin ve mağazayı yeniden tarayın.
 • 3 Tek bir hafıza adresi kalana kadar. adımı tekrarlayın.
 • Bellek adresinin değerini değiştirin.

Cheat Engine nasıl kullanılır? daha detaylı bakalım;

 • Cheat Engine ile kullanmak istediğiniz oyunu açın. Online multiplayer (çok oyunculu) oyun veya sunucu tabanlı oyun olmaması gerekiyor.
 • “Processes” simgesine tıklayın. Chat Engine penceresinde, sol üst köşedeki bilgisayar şeklindeki simgeye tıklayın. Bilgisayarınızda yüklü programların listesini gösteren bir pencere açılacak.
 • Listeden oyununuzu seçin. Tarayıcı üzerinden oynanan bir oyunsa internet tarayıcınızı seçin. Oyununuz Processes listesinde görünmüyorsa Cheat Engine’de düzenleyemezsiniz.
 • OK butonuna tıklayarak oyunun Cheat Engine’de açılmasını sağlayın.
 • Değiştirilecek oyun öğesini belirleyin. Bir oyun öğesinin (sağlık, eşya, cephane vs) değiştirilebilmesi için bir sayı eklenmiş olması gerekir. Rakamın ekranda gözükmesi gerekir.
 • Oyun penceresini simge durumuna küçültüp Cheat Engine’e tıklayın.
 • “New Scan”a tıklayın. Yeni bir değer için herhangi bir tarama yapmak istediğiniz New Scan’e tıklamanız gerekir.
 • Bir tarama türü seçin:
 1. Exact Value – Değiştirmek istediğiniz tam sayıyı biliyorsanız bu tarama türünü kullanın. Örneğin; can sayınızı veya cephane sayınızı tam olarak biliyorsanız bu seçeneğini seçebilirsiniz.
 2. Unknown Initial Value – Bazı oyunlarda bir değer bir sayıyla temsil edilmiyor. Örneğin; sağlık durumunuz bir sayı yerine sağlık barı ile gösteriliyor olabilir. Bu durumda ne kadar sağlığınız olduğuna dair kesin bir sayıya sahip olmazsınız. Sayıyı ekranda görmüyorsanız bu seçeneğini seçebilirsiniz.
 3. Bigger than… – Aradığınız tam sayıyı bilmiyor, olası en büyük değeri biliyorsanız bu seçeneği seçin.
 4. Value between… – Bir değer aralığı girmenizi sağlar.
 • Bir veri türü seçin:
 1. Byte – 2 Byte ve 4 Byte en sık kullanacağınız veri türleri. Çoğu Windows oyunu 4 Byte kullandığından bu değerle başlayabilirsiniz. 1 Byte ve 8 Byte’da sorunlar yaşayabilirsiniz.
 2. Float – Kayan nokta veri türü, değerinde ondalık nokta bulunan değerlerdir. Oyunda ondalık noktayı ekranda göremeyebilirsiniz. Oyunlar bazı zaman basit bellek taramalarını önlemek için değerleri kayan noktalar olarak saklar. Byte taramasıyla aradığınız değeri bulamıyorsanız, kayan nokta taraması yapın.
 3. Double – Kayan noktaya benzer ancak iki kat daha fazla basamak içerebilirler. Byte veya Float taramasıyla bir değer bulamadıysanız Double taramasını deneyin.
 4. All – Tüm veri türlerinin tüm değerlerini tarar. Ne aradığınızı bilmiyorsanız en iyi seçenek.
 • Değiştirmek istediğiniz değeri girin ve ilk taramayı başlatın. Örneğin; 20 canınız var. Değer kutucuğuna 20 yazarsanız, içinde 20 sayısı olan tüm değerler taranacaktır. Adres listesinde uzun değerler listesiyle karşılaşmanız muhtemel olacaktır.
 • Oyuna dönün ve değeri değiştirin. Bunu nasıl yapacağınız oyuna bağlı. Örneğin; sağlık durumunuzu iyileştirmeye çalışıyorsanız sayıyı düşürmek için bilerek sağlığınıza verin veyahut cephanenizi artırmak istiyorsanız azaltmak için birkaç el ateş edin.
 • Cheat Engine’e dönün ve güncellenmiş sayı değerini taratın. Oyunu tekrar simge durumuna küçültün ve Cheat Engine’e tıklayın. Yeni sayıyı Value bölümüne girin, ardından Next Scan’e tıklayın. Bu, ilk taramanızdaki tüm değerleri tarayacak ve adresleri Value çubuğuna girdiğiniz değerle değiştirilecek şekilde daraltacak. İlk taramada Unknown initial value seçimini yaptıysanız değerin veya sayacın artması veya azalmasına bağlı olarak tarama türü (scan type) altındaki artan veya azalan değeri (increased/decreased value) seçin. Bu, kesin bir sayı için tarama yapmak yerine artan veya azalan tüm değerleri tarayacaktır.
 • 4 veya daha az değer elde edene kadar aramayı tekrarlayın. 4 değerinden fazla değer kalmayana dek sayıyı değiştirmeye ve ardından güncellenen sayıyı aramaya devam edin. Neticede öğenin mevcut değerinin Value sütununda, aradığınız önceki numaranın her değer numarasının Previous sütununda listelendiğini görmeniz gerekiyor.
 • Değerleri adres listesine ekleyin. Alttaki adres listesine eklemek için çift tıklayabilir veya adrese tıklayıp seçim yaptıktan sonra değerler listesinin sağ alt köşesindeki kırmızı çapraz oku tıklayabilirsiniz. Shift’e basılı tutup üst ve alt adrese tıklayarak birden fazla adres seçebilirsiniz.
 • Sayıyı istediğiniz bir değerle değiştirin. Cheat Engine’de alttaki listede Value yanındaki sayıya çift tıklayın ve Value alanına yeni bir numara girin. OK’a tıklayın.
 • Oyunda değerin güncellenip güncellenmediğini kontrol edin. Oyunu yeniden açtığınızda düzenlediğiniz değer az önce girdiğiniz sayı olmalıdır.

Cheat Engine Özellikleri

 • Ücretsiz kullanım,
 • Açık kaynak kodlu,
 • Tek oyunculu oyunlar ile tam uyumlu,
 • Güvenilir,
 • Windows ve Mac sürümler,
 • İnternetsiz(çevrimdışı),
 • Hex düzenleme,
 • Hata ayıklayıcı,

Cheat Engine İndir

Cheat Engine 7.0, öncelikle bilgisayar oyunlarında hile yapmak için kullanılan açık kaynaklı bir bellek tarayıcı, hex düzenleyici ve hata ayıklayıcıdır. İnternet bağlantısı olmadan oynanabilen, yani internet olmadan (çevrimdışı) oynanabilen oyunların modlanması için kullanışlı bir araçtır.

Bu ücretsiz araç, oyunu istediğiniz kadar zor veya kolay hale getirmenizi sağlar. Program ayrıca oyunlarda ve normal uygulamalarda hata ayıklamaya yardımcı olacak başka yararlı araçlar da içerir. Oyununuzda kullanılan değişkenleri hızlı bir şekilde tarayabilen ve değiştirebilen bellek tarayıcıları ve hata ayıklayıcıları, ayrıştırıcıları, eğitmenleri, doğrudan 3B işleme araçları, sistem denetleyici araçları ve daha fazlasıyla programcılar ve yazılım analistleri için de çok kullanışlıdır.

Zengin komut dosyası desteği, deneyimli geliştiricilerin kendi uygulamalarını oluşturmasını ve başkalarıyla paylaşmasını kolaylaştırır. Cheat Engine, oyununuzu bozabilecek veya dosyalarınızı bozabilecek kodlar kullanır, bu yüzden kullanmaya başlamadan önce bir öğretici izlemek iyi bir fikirdir. Programı ilk kez açtığınızda, tüm temel kullanımı açıklayan bir eğitim göreceksiniz.

Cheat Engine’de Virüs Var Mı, Güvenilir Mi?

Cheat Engine’in son sürümü olan 7.3, oyunlar tarafından sistem belleğinde depolanan verileri değiştirerek oyunları etkiler. Antivirüs programları, diğer işlemlere kod ekleyebileceğinden, Cheat Engine’i virüs zannedebilir. Bu yanlış pozitifin en yaygın nedeni, Cheat Engine’in sisteminizin bazı bölümlerine erişim elde etmek için bazı kötü amaçlı yazılımlar tarafından kullanılan teknikleri kullanmasıdır. Buluşsal tarama, virüsten koruma ayarlarınızda açıkça etkinleştirildiyse, şüpheli olarak işaretlenebilir. Cheat Engine güvenlidir ve bilgisayarınıza zarar vermez.

Cheat Engine Nedir, Ne İşe Yarar?

Cheat Engine, Windows işletim sistemleri için bir bellek tarayıcı/hata ayıklayıcıdır. Hile Motorları, öncelikle bilgisayar oyunlarında hile yapmak için kullanılır ve tespit edilmemesi için zaman zaman değiştirilebilir. Kullanıcının bilgisayarın belleğini bulmasını ve sıralamasını sağlayan çeşitli seçenekleri kullanarak kullanıcı tarafından girilen değerleri arar. Cheat Engine, kullanıcıların sonsuz sağlık, süre ve cephane gibi avantajlar sağlamak için oyun istatistiklerini değiştirmelerine olanak tanır. Ayrıca duvarların arkasında ne olduğunu görebilmeniz ve yakınlaştırıp uzaklaştırabilmeniz için Direct3D oluşturma araçlarına sahiptir. Speed ​​hack özelliği, kullanıcı tarafından ayarlanan miktara bağlı olarak oyunu normalden daha hızlı veya daha yavaş hale getirir.

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu