Androidİndir

Deprem Bilgi Sistemi (APK)

5
(2)

“Bu uygulama, Türkiye genelinde meydana gelen depremleri takip etmek için oluşturuldu.

Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ve AFAD verileri kullanılarak oluşturuldu. Uygulamanın özelliklerinden bazıları şunlardır:

  1. Deprem bilgileri, 10 saniyelik aralıklarla otomatik olarak yenilenir. Bu sayede en güncel bilgilere anında ulaşılabilir.
  2. Hissedilme ihtimali yüksek (4<) depremler için anında bildirim yapılır. Bu sayede deprem anında, etkilerini azaltmak için önlem alınabilir.
  3. Harita üzerinde depremin merkez üssü detaylı olarak incelenebilir. Bu sayede deprem bölgesinin genişliği, yoğunluğu ve etkileri hakkında bilgi edinilebilir.

Ayrıca uygulama, depremler ile ilgili geniş bir bilgi içeriğine de sahiptir. Örneğin, meydana gelen depremlerin boyutları, merkez üsleri, derinlikleri, yer hareketleri ve olası zararları hakkında bilgi verir. Uygulama, ayrıca depremlerin gerçekleştiği bölgelerdeki nüfus yoğunluğu ve yapıların durumları gibi faktörleri de dikkate alarak depremlerin etkilerini öngörmeye çalışır. Bu uygulama, depremlerle ilgili bilgiye erişmek isteyen herkes için kullanışlı bir aracıdır. Özellikle Türkiye genelinde deprem riski yüksek olan bölgelerde yaşayanlar için önemlidir. Uygulama ayrıca Deprem öncesi, sırası ve sonrası için alınması gereken önlemleri de içermektedir.

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 2

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu