İndir

DirectX

5
(1)

Windows bilgisayarınızda en iyi oyun performansı için DirectX’in en son sürümünü yükleyin. Oyun deneyiminizi geliştirmek için DirectX 11’i bugün yükleyin.

DirectX İndir

DirectX, öncelikle yazılımların, özellikle oyunların doğrudan video ve ses donanımıyla çalışmasına izin veren Windows işletim sisteminin bir dizi bileşenidir.

DirectX kullanan oyunlar, genel multimedya deneyimini geliştirmek için donanımın yerleşik multimedya hızlandırma özelliklerini daha verimli kullanır. DirectX’in en son sürümünü yüklemek, Windows PC’nizde yüksek kaliteli oyun oynamak için çok önemlidir. Bilgisayarınızda en son DirectX sürümünün kurulu olup olmadığını kontrol etmek için DxDiag aracını kullanabilirsiniz. DxDiag, DirectX bileşenleri, sisteminizde kurulu sürücüler ve bunların kullanımı hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.

DirectX 11 İndir

Windows 10’da DirectX sürümünü, raporun ilk sayfasındaki Sistem Bilgileri bölümünde Başlat’a tıklayıp arama kutusuna dxdiag yazarak bulabilirsiniz. Windows 8 veya 8.1 çalıştıran bir bilgisayar kullanıyorsanız, ekranın sağ kenarından kaydırın, Ara’ya dokunun ve Sistem Bilgileri raporunun ilk sayfasına gitmek için kutuya dxdiag yazın.DirectX sürümü görüntülenir. . bölüm. Windows 7 ve XP kullanıcıları için Sistem Bilgisi’nin ilk sayfasındaki DirectX sürümünüzü Başlat’a tıklayıp arama kutusuna “dxdiag” yazarak kontrol edebilirsiniz. Windows 10, DirectX sürüm 11.3 yüklü olarak gelir. Windows Update ile güncelleyebilirsiniz. Windows 8.1 DirectX 11.1, Windows 8 DirectX 11.2 ile birlikte gelir ve Windows Update’ten yüklenebilir. Windows 7, DirectX 11 ile birlikte gelir. Windows 7 için KB2670838 platform güncelleştirmesini yükleyerek DirectX’i güncelleyebilirsiniz. Windows Vista, DirectX 10 ile birlikte gelir, ancak KB971512 güncelleştirmesini yükleyerek DirectX 11.0’a yükseltebilirsiniz. Windows XP, DirectX 9.0c ile birlikte gelir.

Bazı uygulamalar ve oyunlar için DirectX 9 gereklidir. Ancak, bilgisayarımda DirectX’in daha yeni bir sürümü yüklü. Kurulumdan sonra DirectX 9 gerektiren bir uygulama veya oyun çalıştırırken aşağıdaki hata mesajını alabilirsiniz: Bu sorunu çözmek için lütfen programı yeniden yükleyin. Bu sorunu çözmek için, DirectX son kullanıcı çalışma zamanı yazılımını yüklemek için yukarıdaki DirectX İndir düğmesini tıklayın.

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu