İndir

DriverPack

5
(1)

DriverPack, Windows bilgisayarınızdaki eksik sürücüleri bulmayı ve sürücü sorunlarını daha hızlı düzeltmeyi kolaylaştıran ücretsiz bir sürücü güncellemesidir.

DriverPack Nedir, Ne İşe Yarıyor?

DriverPack, bilgisayarınızın ihtiyaç duyduğu doğru aygıt sürücülerini yalnızca birkaç tıklamayla bulan, indiren ve yükleyen ücretsiz bir sürücü güncelleme yazılımıdır. DriverPack, benzer programlardan farklı olarak kullanımı çok kolaydır ve karmaşık değildir.

DriverPack, dünya çapında birinci sınıf yüksek hızlı sunucularda bulunan dünyanın en büyük tescilli sürücü veritabanına sahiptir. Sürücü kurulum sürecini daha hızlı ve en yüksek kalitede yapmak için seçim algoritmasını daha iyi ve daha doğru hale getirmek için makine öğrenimi teknolojisini kullanır. Windows PC’nize aygıt sürücülerini yükleme ve güncelleme konusunda zaman kazanın. Bilgisayarınızı otomatik olarak tarar ve ihtiyacınız olan sürücüleri doğru bir şekilde algılar ve yükler. Üreticinin resmi sürücüsünü yükleyin.

DriverPack’i yüklemenize gerek yok. Direk indirip çalıştırabilirsiniz. DriverPack veritabanı, çeşitli aygıtlar için 10 milyondan fazla sürücü içerir. Uzun süredir güncellenmemiş çok eski aygıtların sürücülerini bile bulabilirsiniz. Sürücüler, üreticinin resmi web sitesini, teknik destek sunucularını, özel FTP sunucularını, günlük haber bültenlerini tarayarak ve doğrudan sürücü geliştiricileriyle iletişim kurarak bulunur.

Programı çalıştırmanın iki yolu vardır: normal mod ve uzman modu.

 1. Regular Mode – Kurulum dosyasını açtıktan sonra DriverPack varsayılan olarak normal modda çalışır. Bilgisayarınız hazırlanır ve ihtiyacınız olan sürücüler sizin için indirilir ve kurulur. Uzman moddan farklıdır; sürücülerin yüklenmesi çok pratiktir. Sürücü güncelleme konusunda yeniyseniz, hangilerinin yükleneceğini seçmek zor geliyorsa bu modu tercih edin.
 2. Expert Mode – Sürücüleri indirmenin diğer yolu uzman modudur. Programı açtıktan sonra Uzman Modunda Çalıştır (Run in the Expert Mode) seçeneğini seçmeniz gerekir. Uzman mod, yüklenen sürücüler üzerinde tam kontrol verir. Yüklemek istediğiniz her sürücü güncellemesinin veya sürücü araç takımının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Bu modda ayrıca yazılım sekmesinde önerilen programların bir listesi bulunur, isterseniz seçerek yükleyebilirsiniz. Bu mod ayrıca kurtulmak isteyebileceğiniz programları algılayan Koruma ve Temizleme sunar. Örneğin; bazı güvenlik programlarının içerdiği istenmeyen programlardan kurtulmanızı sağlar. Diagnostics, sürücülerle ilgili değildir ancak bilgisayar üreticinizin ve modelinin ne olduğunu merak ediyorsanız kullanışlıdır. Ayrıca Google Chrome sürüm numarası, kullanıcı adınız, bilgisayar adı, anakart detayları ve normalde sadece sistem bilgi aracında bulacağınız başka şeyleri gösterir.

DriverPack Güvenilir Mi?

Virüsten koruma programları, DriverPack’teki virüsleri algılayabilir. DriverPack’i resmi web sitesi bağlantısından indirdiyseniz, tamamen virüssüzdür. Çoğu zaman yanlış alarmdır. Bu sorun neden oluşur?DriverPack sürücüleri yönetir. Başka bir deyişle, sisteminizdeki en önemli düşük seviyeli süreçleri etkiler. Bu tür davranışlar genellikle virüsten koruma programlarını uyarır. Bu durumda antivirüs programının teknik desteği ile iletişime geçmeli ve kuruluma devam etmelisiniz.

DriverPack Offline Full Nedir?

DriverPack Çevrimdışı Tam Sürüm, internet erişimi olmayan sürücüleri yüklemek için 25 GB’lık bir pakettir. DriverPack çevrimdışı sürümünü indirin ve istediğiniz aygıt için eksik veya güncel olmayan sürücüleri bulmak için büyük güncellenmiş sürücü kitaplığımızı kullanın. Sistem yöneticileri için mükemmel bir çözüm. Tüm sürücüleri içeren ve internet bağlantısı olmadan çalışan DriverPack çevrimdışı tam paketi dışında bir DriverPack çevrimiçi sürümü mevcuttur. DriverPack Online, güncel olmayan sürücüleri otomatik olarak algılayacak, veri tabanından resmi yeni sürümleri indirecek ve bunları cihazınıza kuracaktır. DriverPack Network, DriverPack’in yalnızca ağ donanımı sürücülerini içeren çevrimdışı bir sürümüdür. DriverPack’in tam sürümünü büyük boyutta indirmek istemiyorsanız, internet sorununuzu çözmek için DriverPack ağ sürümünü kullanabilirsiniz.

DriverPack Ücretsiz Mi?

DriverPack Solution, ücretsiz bir sürücü güncelleme aracıdır. Bu, bilgisayarınızın ihtiyaç duyduğu sürücüleri bulan, indiren ve yükleyen ücretsiz bir sürücü güncelleme aracıdır. Sihirbazları veya kurulum istemlerini tıklamanıza gerek yok.

DriverPack, sürücü güncelleme aracından beklediğiniz tüm özelliklere sahiptir:

 • Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista ve Windows XP ile çalışır.
 • İndirmesi uzun sürmeyen ve ücretsiz çevrimiçi sürücü güncellemeleri için internete bağlanan ufak boyutlu bir programdır.
 • Tamamen kurulumsuzdur ve herhangi bir klasör, sabit sürücü veya flash disk gibi taşınabilir aygıttan başlatılabilir.
 • Geri yükleme noktaları sürücü yüklemelerinden önce otomatik olarak oluşturulur.
 • Gerekli tüm sürücüleri bir kerede yükleyebilirsiniz.
 • Geçerli sürücünün sürücü sürümünün yanı sıra indirilebilecek sürümü gösterir.
 • Güncellenmesi gerekmeyenler dahil tüm sürücüleri listeleyebilir.
 • Web sitesi, işlemci, Bluetooth, ses, ekran kartı vb. belirli sürücü takımlarını indirmenize imkan tanır. Arşivde Logitech, Motorola, Realtek, Broadcom vb. gibi farklı üreticiler için ayrı klasörler bulunur.
 • Ayarlarda gerekli veriler kullanıldıktan sonra geçici dosyaları temizleme seçeneği vardır. Bu, sabit disk depolama alanınızı düşük tutmanıza yardımcı olur.
 • DriverPack Notifier, bilgisayarınızı donanım veya yazılım hatalarına karşı izlemek için etkinleştirilebilir.

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu