İndir

Internet Download Manager

5
(1)

Internet Download Manager IDM veya IDMAN, Chrome, Opera ve diğer tarayıcılarda yerleşik en iyi hızlı dosya indiricisidir.

Internet Download Manager Nedir?

İnternet İndirme Yöneticisi (IDM / IDMAN), Chrome, Opera ve diğer tarayıcılarla entegre edilmiş hızlı bir dosya indirme programıdır. Bu dosya indirme yöneticisi ile internetten film indirme, dosya indirme, müzik indirme, YouTube’dan video indirme gibi tüm indirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. En iyi dosya indiricisi olan Internet Download Manager, belirli bir süre boyunca tüm özelliklerinden yararlanmanızı sağlayan 30 günlük bir deneme sürümüyle birlikte gelir. Ardından seri numaranızı almanız ve tam sürüme yükseltmeniz gerekir.

Internet Download Manager, dosyaları İnternet üzerinden 5 kata kadar daha hızlı indirmenize izin veren güçlü bir dosya indirme yöneticisidir. IDM, Firefox, Google Chrome, Opera ve Internet Explorer gibi tüm büyük İnternet tarayıcılarıyla entegre olur ve hatta tamamlanmamış indirmelere kaldığınız yerden devam etmenize olanak tanır. Programı, İnternet İndirme Yöneticinizdeki İndir düğmesine tıklayarak indirebilirsiniz.

Internet Download Manager İndir

Oldukça temiz ve iyi organize edilmiş bir arayüze sahip olan IDMAN, büyük ve hoş görünümlü butonları sayesinde tüm dosya yönetimi işlemlerini kullanıcılar için çok kolay hale getiriyor. Tüm indirilenleri türlerine göre farklı klasörlere indirmek olası karışıklığı önler ve indirilen dosyaların mükemmel şekilde sıralanmasını sağlar. Ayrıca programın gelişmiş ayarlar menüsü sayesinde farklı dosya türleri ve indirme kaynakları için gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Yeni güncellemeler yayınlandığında otomatik olarak güncelleme yapabilen İnternet İndirme Yöneticisi, kullanıcıları programın en son sürümünde tutar.

Ayrıca, sürükle ve bırak desteği, görev zamanlayıcı, antivirüs, indirme kuyruğuna ekleme, HTTPS desteği, komut satırı parametreleri, ses, ZIP önizlemesi, proxy sunucusu, aşamalı kota indirme ve daha fazlası gibi özelliklerle, hepsini IDM İndirme ile elde edersiniz.

Test sırasında herhangi bir sorun yaşamayan Internet Download Manager, çok az sistem kaynağı kullanıyor. Elbette dosya boyutu ve indirme hızının önemli olduğunu söylemeliyim.

Bu nedenle, İnternet üzerinden dosya indirmek için gelişmiş özelliklere sahip profesyonel bir program istiyorsanız, kesinlikle İnternet İndirme Yöneticisi’ni deneyin. İnternet İndirme Yöneticisinin indirme düğmesini kullanarak kolayca indirebilirsiniz.

Internet Download Manager Nasıl Kullanılır?

Internet Download Manager (IDM) ile film, video, müzik, dosya indirmenin birkaç yolu vardır:

  • IDM, Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Internet Explorer 11, Opera ve diğer internet tarayıcılarında tıklamaları izler. Bu yöntem en kolay olanıdır. Google Chrome’da veya başka bir tarayıcıda indirme bağlantısına tıklarsanız, Internet Download Manager bu indirmeyi devralır ve hızlandırır. Bu durumda özel bir şey yapmanıza gerek yoktur, sadece her zaman yaptığınız gibi internette gezinirsiniz. IDM, dosya türü/uzantısı ile eşleşirse Google Chrome’dan indirmeyi devralır. IDM ile indirilecek dosya türleri/uzantıları listesi Seçenekler – Genel bölümünden düzenlenebilir. Dosya indirme penceresi açıldığında Daha Sonra İndir’e tıklarsanız URL (web adresi) indirmeler listesine eklenir, indirme işlemi başlatılmaz. Başlat’a tıklarsanız IDM dosyayı heemen indirmeye başlar. IDM, indirmelerinizi IDM kategorileriyle ilişkilendirmenize izin verir. IDM, dosya türüne göre kategori ve varsayılan indirme dizinini önerir. Ana IDM penceresinde kategorileri düzenleyebiliri silebilir ve yeni kategoriler ekleyebilirsiniz. Ön İzle butonuna tıklayarak indirmeden önce sıkıştırılmış dosyasının içeriğini görebilirsiniz. Tarayıcıda indirme bağlantısına tıklarken CTRL’ye basılı tutarsanız IDM herhangi bir indirme işlemini devralır, ALT’a basılı tutarsanız IDM indirmeyi devralmaz ve tarayıcının dosyayı indirmesine izin vermez. IDM’nin tarayıcıdan herhangi bir indirmeyi devralmasını istemiyorsanız IDM seçeneklerinde tarayıcı entegrasyonunu kapatın. IDM Seçenekleri – Genel’de tarayıcı entegrasyonunu kapattıktan veya açtıktan sonra tarayıcıyı yeniden başlatmayı unutmayın. İnternet Download Manager ile indirmede sorun yaşarsanız ALT tuşuna basın.
  • IDM, geçerli URL’ler (web adresleri) için panoyu izler. IDM, özel uzantı türlerine sahip URL’ler için sistem panosunu takip eder. Panoya bir web adresi kopyalandığında IDM indirmeyi başlatmak için iletişim kutusunu gösterir. Tamam’a tıklarsanız IDM indirmeyi başlatır.
  • IDM, IE tabanlı (MSN, AOL, Avant) ve Mozilla tabanlı (Firefox, Netscape) tarayıcıların sağ tık menülerine entegre olur. Tarayıcıda bir bağlantıya sağ tıklarsanız, IDM ile İndir’i görürsünüz. Bir HTML sayfasından seçilen metindeki tüm bağlantıları veya belirli bir bağlantıyı indirebilirsiniz. IDM indirmeyi otomatik olarak devralmazsa bu dosya indirme yöntemi kullanışlıdır. IDM ile bir bağlantıyı indirmeyi başlatmak için sadece bu seçeneği seçin.
  • URL Ekle butonu ilee elle URL (web adresi) ekleyebilirsiniz. URL Ekle ile indirmek için yeni bir dosya ekleyebilirsiniz. Metin kutusuna yeni URL girebilir veya mevcut olanlardan URL seçebilirsiniz. Ayrıca sunucu yetkilendirme istiyorsa Yetkilendirme Kullan kutusunu işaretleyerek oturum açma bilgilerini de belirtebilirsiniz.
  • Bağlantıları tarayıcıdan IDM ana penceresine veya indirme sepetine sürükleyip bırakın. Bırakma hedefi Internet Explorer, Opera veya diğer tarayıcılardan çekilen köprüleri alan bir penceredir. İndirmelerinizi IDM ile başlatmak için tarayıcınızdan bir bağlantıyı sürükleyip bu pencereye bırakabilirsiniz.
  • Komut satırı parametrelerini kullanarak komut satırından indirmeyi başlatabilirsiniz. Aşağıdaki parametreleri kullanarak IDM’yi komut satırından başlatabilirsiniz:

idman /s veya idman /d URL [/p local_path] [/f local_file_name] [/q] [/h] [/n] [/a] 

Parametreler:

/d URL – bir dosyayı indirir.

/s – zamanlayıcıda kuyruğu başlatır.

/p local_path – dosyanın kaydedileceği yeri belirler.

/f local_file_name – dosyanın hangi adla kaydedileceğini belirler.

/q – IDM başarılı indirmeden sonra kapanır. Bu parametre sadece ilk indirmede çalışır.

/h – IDM başarılı indirmeden sonra bağlantınızı keser.

/n – IDM herhangi bir soru sormadığında sessiz modu açar.

/a – indirme kuyruğuna /d ile belirtilen bir dosya ekler ancak indirmeyi başlatmaz.

Parametreler /a, /h, /n, /f local_file_name, /p local_path sadece indirilecek dosyayı /d URL ile belirttiyseniz çalışır.

  • Genel sekmesi IDM Sistem entegrasyon seçeneklerini değiştirmek için kullanılabilir; otomatik başlatma, tarayıcılara entegrasyon seçenekleri, URL panosu izleme. Dosya Türleri sekmesi, IDM tarafından bir tarayıcıdan devralınacak ve indirilecek dosya türlerinin listesini değiştirmek için kullanılabilir. Bağlantı sekmesinden internet bağlantınızın hızını seçebilirsiniz ki bu bant genişliğinizin optimum kullanımı için gereklidir. Sekmeye Kaydet sekmesinden bir kategori için varsayılan kaydetme dizinini ayarlayabilirsiniz. İndirilenler sekmesinden IDM pencerelerinin nasıl görüntüleneceğini kontrol edebilir, indirme işleminden sonra virüsten koruma programınızın virüs taraması yapıp yapmayacağını belirleyebilirsiniz. Proxy / Güvenlik Duvarı sekmesi, proxy sunucularınızın ayarlarını yapmak için kullanılabilir. Sadece Internet Download Manager (IDM) full sürümde mevcut olan Site Girişleri sekmesi, yetki talep eden sitelere giriş bilgilerinin bir listesini yapmak için kullanılır.
ARTILAREKSİLER
Türkçe dil desteği sunuyor.Ücretli
Dosya indirme hızını yükseltme.
FTP, HTTP, HTTPS, SHTTP, Proxy desteği

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu