GenelSağlık

ROACCUTANE

5
(2)

MUAZZAM HAP “ROACCUTANE” SÜRECİME DAİR HER ŞEY

Siz de şu an buradaysanız muhtemelen birçok insan gibi denediğiniz onlarca yönteme rağmen geçmeyen sivilcelerle başınız dertte. Benim de öyleydi maalesef hem de her gün ayna karşısına geçip ağlayacak kadar.

Yazımızın içeriğinde bulunan; başlama sürecim, miligram ve fiyatlar, Roaccutane’ a ek olarak kullandıklarım, süreçte beni en zorlayan şeyler, oruç tutarken Roaccutane kullanımı, aylara göre sürecim, sürecin sonucuna dair bilgilere bakarak benim sivilcelerimden nasıl kurtulup süreci nasıl atlattığıma bakalım.

roaccutane süreci, roaccutane kullanırken dikkat edilmesi gerekilenler, roaccutane fiyat

Roaccutane Başlama Sürecim;

Öncelikle sayısız kötü yoruma karşı bu tedaviye başlamaya nasıl karar verdiğimi anlatayım. Ben sadece ergenlik döneminde değil ilkokuldan beri tek tük de olsa sivilce problemi olan biriydim. Yani düzenli cilt bakımı, kükürtlü sabunlar, sayısız doğal ilaç ve maskeler benim birçok kişiye nazaran çok daha uzun sürelerdir hayatımdaydı.

Ailem 18 yaşıma kadar hiçbir etkisi olmayan bu yöntemlerin sivilcelerimi geçireceğini savundu (benim içimi rahatlatmaya çalıştılar diyelim).

Sadece doğal yollar değil, muhtemelen birçoğunuzun kullandığı ve hâlâ kullanmakta olduğu ilaçların ve kremlerin de çoğunu kullanmışımdır. İşe yaramadıklarını söylememe gerek yok galiba. Bunları kullanırken sorun yaratmayan ailem Roaccutane lafını duyunca ortalıkta dolaşan kısır yapar, göz, karaciğer gibi birçok organa zarar verir kirliliklerinden dolayı hep karşı çıktı. Bu yüzden de başta yazdırmaya habersiz gittim ancak ilaç yeşil reçete ile verilen alırken imza attığınız ve ayrıca 18 yaşını doldurmadıysanız ailenizin imzasıyla alabileceğiniz bir ilaçmış, ben de gidince öğrendim.

18 yaşımı doldurmama 3 hafta kadar bir süre vardı.  3 hafta sonra cildiyeden tekrar randevu alıp kan tahlillerimi yaptırdıktan sonra doktorun uygun görmesiyle ilk reçetemi yazdırdım.

Roaccutane Kaç Miligram Kullandım, Fiyatları Ne Bu İlacın?

roaccutane süreci, roaccutane kullanırken dikkat edilmesi gerekilenler, roaccutane fiyat

İlacın dozu kilonuza göre belirleniyor arkadaşlar. İlk ay sabah ve akşam birer olmak üzere 40 mg ile başladım ben. İlerleyen aylarda tahlil sonuçlarımda bir sorun çıkmadığından dolayı dozu yükseltmekte bir problem olmadığını söyleyen doktorum dozu 60 mg’ a yükseltti.

İlacın fiyatına gelirsek, bir kutuda 30 kapsül var ve her kutu 20 mg’ a denk. Yani 60 mg kullanacağınızı varsayarsak ayda 3 kutu gidecek. Ben kullanırken kutusu 60 lira civarıydı ancak şu an 90 lira civarında satılıyor.

Roaccutane Kullanırken Ek Olarak Kullandıklarım;

Bu yola başladıysanız sadece ilaçla kalmıyor arkadaşlar. En başta Hametan geldiğini birçoğunuz biliyorsunuzdur.

Özellikle 3. aydan sonra dudak kuruluğundan dolayı gülemez hâle geldim. Hele ki dudak soyma alışkanlığınız varsa sürekli kanayan, yaralı dudağa hazır olun. Gece uyanıp gözüm kapalı dudağıma Hametan sürdüğüm acılı dönemleri şimdi aynaya bakıp gülerek yazıyorum, sonuca değiyor yani.

roaccutane süreci, roaccutane kullanırken dikkat edilmesi gerekilenler, roaccutane fiyat

Güneş kremi ve nemlendirici de olmazsa olmazlarımızdan. Roaccutane sürecinizi kışa denk getirmenizde fayda var çünkü cildiniz çok duyarlı hâle geliyor, hemencecik kızarıp domatese dönüyorsunuz.

Apaçık güneşe çıkarsanız sivilcelerinizden sonra cilt lekeleriyle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz yani. Yüzünüzdeki kuruluktan dolayı oluşan aşırı yanma hissini de nemlendiricilerle rahatlatacaksınız. Bana en iyi gelen Bephantol pişik kremiydi aklınızda bulunsun.

Roaccutane Kullanırken Beni En Çok Zorlayanlar;

Roaccutane tedavi sürecimin bir kısmı dershane zamanıma denk gelmişti. Sabahları ağlayarak ilacın iyice kusturduğu sivilcelere güneş kremini sürüp fondötenle kapatmaya çalışıyordum. Patates tarlası görüntüsü oluşuyordu tabi. Yani ben gibi çok takıntılıysanız bir süre aynaya bakmamaya çalışın.

roaccutane süreci, roaccutane kullanırken dikkat edilmesi gerekilenler, roaccutane fiyat

Dudaklarınız çok kuruyacak, yüzümde, kollarımda da aşırı kuruluktan pul pul dökülmeler olmuştu benim. Bir de son aylarda göz kuruluğum olmuştu. Bunun için de göz damlası kullandım ama kalıcı bir sorun değil bu da ilacı bıraktıktan bir süre sonra geçti.

Bunlar dışında bir sorun yaşamadım. İntihar, ileri derece depresyon olayları falan yok yani arkadaşlar, korkmayın başlamaktan.

Ramazan’da Roaccutane’ ı Nasıl Kullandım?

Normalde sabah, öğle, akşam kullanırken Ramazan’ da sahurda, iftardan hemen sonra ve yatmadan önce olacak şekilde kullandım. Ayrıca iftardan sahura kadar bol bol nemlendirici sürdüm.

roaccutane süreci, roaccutane kullanırken dikkat edilmesi gerekilenler, roaccutane fiyat

Yüzümde ve dudağımda aşırı kuruluktan dolayı açık yaralar oluştuğundan gündüzleri krem kullanamamam zorladı beni. Yani oruç tutarken Roaccutane kullanıyorsanız siz de muhtemelen ben gibi iftarı krem sürmek için bekler hâle gelirsiniz.

Bu Uzun Roaccutane Sürecin Sonucu;

Beni 8 aylık uzun bir sürecim oldu arkadaşlar ama sonuç buna değerdi.

İlk ay pek bir değişim olmadı. 2. – 3. aylarda yüzümün her yeri minik minik yağ bezeleriyle doldu ve aşırı kuruluklarım başlamıştı. 4. Aya geldiğim zamansa yüzüm sivilceden gözükmüyordu.

Her sabah yeni 5- 6 sivilceye daha merhaba deme sürecim 7. Aya kadar sürdü. 7. ve 8. Aylarda ise artık sivilcelerim geçip yerlerini parlak bir cilde bıraktılar. Sonuç harikaydı, bu yüzden 5. Ayda asla geçmeyecekler diye umutsuzluğa kapıldığım hâlde bırakmadığım ve bu sürece başladığım için kendimi tebrik ettim.

Son olarak da leke durumu ve yağlılıktan bahsedeyim. Benim en korktuğum durum sonrasında sivilcelerin izlerinin kalacağıydı çünkü kötü bir cilde sahibim maalesef. Sandığım gibi olmadı ne o büyük sivilcelerin izleri ne de siyah nokta kaldı.

Cildim karma bir cilt yapısına sahipti ancak Roaccutane’ dan sonra yağlılık yerini tamamen kuruluğa bıraktı, bence bu da fazlasıyla güzel bir durum.

Sizin de sivilce probleminiz varsa işe yaramaz ilaçlarla vakit kaybetmek yerine Roaccutane’ a kesinlikle başlamanızı tavsiye ederim.

Evet elimden geldiğince Roaccutane tedavi sürecimi anlattım arkadaşlar. Burada olmayan merak ettiklerinizi de iletirseniz elimden geldiğince cevaplandıracağım.

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 2

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu