Androidİndir

TKGM Parsel Sorgu APK

5
(1)

Parsel sorgulama için e-Devlet dışında TKGM Parsel Sorgu uygulamasını kullanabilirsiniz. Parsel sorgulama APK yükleyin, hızlıca sorgulayın.

Elektronik yönetim ve TKGM koli sorgulama ile koli sorgulama yapabilirsiniz. Packet Survey uygulaması APK olarak veya Google Play’den indirilebilir. Yukarıdaki TKGM Paket Anket İndir butonuna tıklayarak resmi onaylı uygulamayı Android telefonunuza indirebilirsiniz. Alternatif olarak TKGM Parsel Sorgu APK indirme linki de verilmektedir. Kullanıcılar uygulama üzerinden ücretsiz paket anketleri yapabilirler.

TKGM Parsel Sorgulama, Tapu ve Tapu Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan ücretsiz bir parsel sorgulama uygulamasıdır. Android telefon ve tabletinizden kriterleri girerek istediğiniz ülke ile ilgili bilgilere kolayca ulaşabileceğiniz uygulamayı kullanmak için üyelik oluşturmanıza gerek yoktur.

TKGM Parsel Sorgulama İndir (APK)

Türkiye’de arsa sorgulamak için kullanabileceğiniz tek resmi mobil uygulama Tapu ve Tapu Etüt Genel Müdürlüğü’dür. Ücretsiz olarak indirip direkt kullanabileceğiniz uygulamada il, bölge, ada, alan bilgisi, yerleşim bilgisi, koordinat bilgisi gibi paket ile ilgili aklınıza takılan her şeyi sorabilirsiniz. Kullanımı çok pratik.

Mobil uygulamanın kullanımı doğal olarak aktif bir internet bağlantısı gerektirmekte, bu sayede emlak ve emlak ofisine gitmeden paket kart talebinde bulunabilirsiniz.

TKGM (Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü) arazi etüdü uygulaması ile Türkiye’deki arsaları çeşitli kriterlere göre sorgulayabilirsiniz. Adrese göre sorgulama, koordinatlara göre sorgulama, harita üzerinde işaretleyerek sorgulama veya il, ilçe, ilçe, ada, parsel hiyerarşisine göre sorgulama seçeneklerine sahipsiniz. Ayrıca bulunan paketler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. İl, ilçe, mahalle, ada, blok bilgileri, alan bilgileri, yerleşim bilgileri, konum bilgileri, nitelik bilgileri, coğrafi bilgiler, koordinat nitelik bilgileri görüntülenir. Uygulama içerisinde bulunan paketlerin koordinatlarını ve bilgilerini pdf, kml, geo json formatında doğrudan görebilir ve cihazınıza indirebilirsiniz. Ayrıca Google Maps, Yandex.Maps ve Bing Map gibi harita uygulamalarını kullanarak paketleri kolayca bulabilirsiniz.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) tarafından yapılan bilgilendirmeyi de paylaşalım:

  • Mekansal Gayrimenkul Sistemi (MEGSIS) ile tapu ve kadastro bilgilerinin uyuşması çalışmaları ve kontrolleri TKGM tarafından yapılmaktadır.
  • TKGM Parsel Sorgu uygulaması ile MEGSİS kapsamında tapu verileri ile uyumlaştırılması tamamlanmış kadastro bilgilerinee ait temel bilgiler sunulmaktadır.
  • Görüntülenen kayıtlar ile elinizde bulunan bilgiler arasında uyumsuzluk olması halinde ilgili tapu ve/veya kadastro müdürlüğüne başvurun.
  • Taşınmaza ait konum bilgileri test amacıyla yaklaşık koordinatlarla sunulmaktadır.
  • Bu uygulamada sunulan bilgiler resmi ve ticari amaçlı kullanılamaz!

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu