İndir

uTorrent

5
(1)

uTorrent (Windows): Torrent dosyalarını bilgisayarınıza indirmenize izin veren popüler bir torrent indiricisi.

uTorrent, torrentleri bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirmenize izin veren gelişmiş bir torrent istemcisi olarak öne çıkıyor. En popüler Bittorrent istemci programlarından biri olan uTorrent de açık kaynak olduğu için önerilir.

uTorrent İndir

Rahat kullanımı kolay basit arayüzü, küçük dosya boyutu, kolay kurulumu ve diğer gelişmiş özellikleri ile piyasadaki birçok torrent programı arasında öne çıkıyor ve şüphesiz dünyanın en çok kullanılan torrent indiricisidir.

Aynı anda birden fazla torrent dosyası indirmenize olanak sağlayan uTorrent ile internet bağlantınızı istediğiniz gibi yapılandırarak indirmeleriniz için ne kadar bant genişliği kullanmak istediğinizi kolayca belirleyebilirsiniz. Bu şekilde torrentleri indirirken internette gezinmeye devam edebilirsiniz.

Otomatik durdurma, programlı indirme, torrent arama, indirme sırasında izleme, bant genişliği yönetimi ve gelişmiş güvenlik ile torrent indirici, bilgisayarınızın kaynaklarının çok azını kullanır. Böylece bilgisayarınız dosya indirirken takılmaz veya çökmez.
.torrent uzantılı dosyaları indirmek için ücretsiz ve gelişmiş bir Bittorrent istemcisine ihtiyacınız varsa hiç düşünmeden bilgisayarınıza indirerek uTorrent’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

uTorrent Hızlandırma Nasıl Yapılır?

Kaynakların sayısı, WiFi paraziti, uTorrent sürümü, bağlantı hızınız ve öncelik ayarlarınız torrent dosya indirme hızını etkiler. Peki, torrent nasıl hızlandırılırtorrent hızlı indirme nasıl yapılır? İşte uTorrent hızlandırmak, torrent dosyalarını hızlı indirmek için dikkat etmeniz gereken hususlar;

  • Torrent dosyasının kaynak sayısını kontrol edin: Kaynaklar, dosyayı indirdikten sonra paylaşmaya devam edenler için kullanılır. Kaynaklar ne kadar çok olursa indirme de o kadar hızlı olur. Torrent dosyasını mümkün olduğunca fazla kaynağı olan bir izleyiciden indirmeye çalışın.
  • WiFi bağlantısı yerine bilgisayarınızı doğrudan modeme/yönlendiricisine bağlayın: Evdeki birçok sinyal kablosuz ağ bağlantınızda parazite yol açabilir; bu internet hızının yanı sıra uTorrent indirme hızını etkileyecektir.
  • uTorrent kuyruk ayarlarını kontrol edin: uTorrent’te indirdiğiniz her dosya bant genişliğinden biraz kullanır. En yüksek hızda birden fazla dosya indirildiği zaman dosyaların inme süresi uzar. Dosyaları tek tek indirmeye çalışın. Seçenekler – Tercihler – Kuyruk Ayarları altında maksimum aktif indirme sayısını 1 olarak ayarlayın. uPnP port eşleştirmesini de etkinleştirin. Bu, uTorrent’in güvenlik duvarınıza takılmamasını ve kaynaklara doğrudan bağlanmasını sağlayacaktır. İlgi ayara Seçenekler – Tercihler – Bağlantı altından ulaşabilirsiniz.
  • uTorrent son sürümü kullandığınızdan emin olun: Güncellemeleri düzenli olarak kontrol edin. Yardım – Güncellemeleri Kontrol Et altından yeni sürüm indirilebilir olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
  • Daha fazla izleyici (tracker) ekleyin: İzleyicinin daha fazla kaynağa sahip olması torrent indirme hızını ciddi oranda artıracaktır.
  • İndirme hızını değiştirin: İndirmenin üzerine tıkladığınızda göreceğiniz Maksimum (En Yüksek) indirme hızı değerini 0 olarak girin. İndirme hızının artması biraz zaman alacaktır ancak öncekine kıyasla indirme hızında artış olacaktır.
  • uTorrent’in öncelikli olduğundan emin olun: Ctrl + Alt + Del veya Ctrl + Shift + Esc tuşlarına basarak Görev Yöneticisi’ni açın ve Başlangıç’a tıklayın. İşlemler altında uTorrent’i bulun ve üzerine sağ tıklayarak Ayrıntılar Git – Öncelik Ayarla – Yüksek yolunu izleyin.
  • Gelişmiş ayarları kontrol edin: İlk olarak, Seçenekler – Tercihler – Gelişmiş – Disk Önbelleği altında “Otomatik bellek boyutunun üzerine yaz ve boyutu elle ayarla” kutucuğunu işaretleyin ve 1800 olarak ayarlayın. İkinci olarak,  Seçenekler – Tercihler – Bant Genişliği altında “Torrent başı maksimum bağlanan eş (peer) sayısını 500 olarak ayarlayın.
  • Torrent’i zorla başlatın: İndirme işlemini hızlandırmak için torrent dosyasına sağ tıklayın ardından Başlamaya Zorla’yı seçin. Torrent’e bir kez daha sağ tıklayıp Bant genişliği atamasını yüksek olarak ayarlayın.

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu