İndir

Windows Live Movie Maker

5
(1)

Windows Live Movie Maker, videolarınız ve fotoğraflarınızla kendi filmlerinizi oluşturmak için ihtiyacınız olan tek şey.

Windows Live Movie Maker görseli

Windows Live Movie Maker (2012 sürümü), kendi filmlerinizi oluşturmak için akla gelen ilk yazılımlardan biridir. Microsoft’un Movie Maker’ı, videolarınızdan ve fotoğraflarınızdan çok özel filmler oluşturmanıza olanak tanır. Tamamen ücretsiz bir uygulama sayesinde fotoğraflarınıza müzik ekleyin, videolar oluşturun ve sosyal medyada paylaşın. Yıllardır güncellenmeyen ürün hala Windows 7 kullanıcıları tarafından kullanılıyor ancak günümüzde artık Windows 11’de bulunmuyor.

Windows Live Movie Maker İndir

Programın kullanışlı araçları, filmlerinize geçiş efektleri ve metin eklemek gibi düzenlemeleri çok kolay hale getirir. Bir filmden veya videodan istenen bölümleri kesmek veya videoları veya fotoğrafları tek bir filmde birleştirmek için programın biraz karıştırılması yeterlidir.

Filminizi oluşturmak için Windows Live Movie Maker temalarından birini de seçebilirsiniz. Program ayrıca filmlerinize özel sesler ve müzikler eklemenize veya mevcut sesleri kaldırmanıza da olanak tanır. Hazırladığınız filmleri doğrudan YouTube, Facebook, Windows Live SkyDrive gibi paylaşım sitelerine yükleyin, DVD veya masaüstüne kaydedin ve mobil cihazlara gönderin.

Windows Live Movie Maker 2012 sürümü ile gelen yenilikler:

  • Ses dalgalarını gösterin
  • Videodaki titreşimi ve titremeyi azaltın
  • Çevrimiçi ses ve şarkı ekleyin
  • Video etkileşimi
  • Kolayca paylaşın

Windows Movie Maker üç bölümden oluşur: Paneller, Film Şeridi/Zaman Çizelgesi ve Önizleme Monitörü. Bölme panelinin görev bölmesi, film oluştururken dosya alma, gönderme, düzenleme ve yayınlama gibi gerekli olan genel görevlere erişim sağlar. Toplama alanında klip içeren bir koleksiyon görünür. İçerik alanı, hangi görünümde çalıştığınıza bağlı olarak (küçük resim veya ayrıntılı görünüm) filmi oluşturmak için kullanılan klipleri, efektleri veya geçişleri gösterir. Projelerin oluşturulduğu ve düzenlendiği alanlar olan Film Şeridi ve Zaman Çizelgesi, filminizi yaparken aralarında geçiş yapabileceğiniz iki görünümde görüntülenir. Ön izleme izleme alanı, projenizi bir film olarak paylaşmadan önce hataları kontrol edebilmeniz için tek tek klipleri veya tüm projeyi görüntülemenizi sağlar.

Windows Essentials 2012, Windows Movie Maker, Windows Fotoğraf Galerisi, Windows Live Writer, Windows Live Mail, Windows Live Aile Güvenliği ve Windows için OneDrive masaüstü uygulamasını içerir. Windows Essentials 2012’nin bir parçası olan Windows Movie Maker, Microsoft’un web sitesinden indirilemez, ancak Tamindir’den indirilebilir. Microsoft, kullanıcıların müzik, metin, film, filtreler içeren Fotoğraflar uygulaması ve 3B efektlerle video oluşturma ve düzenleme gibi benzer özelliklere sahip olmaları için Windows 10’a yükseltmelerini önerir.

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu