İndir

Zoom

5
(1)

Zoom veya Zoom Cloud Meeting, ders vermek ve almak için tasarlanmış bir video konferans programıdır.

Zoom görüntülü konuşma nasıl yapılır?

Zoom uygulamasını indirdikten sonra programa çift tıklayarak giriş yapalım. Gelen ekranda kullanıcı adımız ve varsa şifremiz ile giriş yapıyoruz. Aksi takdirde, bir kullanıcı oluştururunuz.
Giriş yaptıktan sonra turuncu kamera ikonu ile gelen ekranda New Meetings seçeneğine tıklıyoruz. Üzerine tıklamak size aşağıda bazı seçenekler gösterecektir. Start with video tıklayarak bir görüntülü sohbet başlatalım.
Ekranın alt kısmında kendimizi görebileceğimiz Davet Et butonu bulunmaktadır. Bu butona tıkladığınızda oda paylaşım seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Linki e-posta ile paylaşmak isterseniz ekranın ortasındaki butonlara basıyoruz. Adresi doğrudan göndermek istiyorsak ekranın alt kısmındaki URL kopyala seçeneklerine basarak gerekli adresi alabiliriz.
Ardından sohbetteki kişiye bu adresi gönderip sohbeti başlatıyoruz.

Zoom görüntülü konuşmaya nasıl katılırsınız?

Zoom programı üzerinde açılmış bir görüntülü konuşmaya katılmak çok kolaydır. Öncelikle odanın bağlantı adresi(Url) sizde olmalı. Odayı açan kişinin size bir bağlantı adresi göndermesi gerekmektedir. 

Ardından sadece Join a Meeting diyerek, konuşmaya katılabilirsiniz. Eğer oda şifreli ise Join a Meeting butonuna basmanız ardından, şifreyi girmelisiniz. 

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Zoom görüntülü konuşma programı, birçok detay sunuyor. Zoom ücretli üyelik avantajlarını ise bu siteden kontrol edebilirsiniz.

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu